Photoshop Nesneye Style Kazandırma

  • Önce Menülerden File > New i tıklayıp yeni bir dosya oluşturuyoruz.(Kısa yolu: Ctrl+N)
  • Sonra dosyamız üzerine yazı yazmak için araç kutusundan (T) Horizontal Type Tool’u seçelim. Bu aracımız seçildiğinde üste bu aracımıza ait seçenek ekranı gelecektir. Burada yazımız için beyaz rengin dışında bir renk seçip yazımızı oluşturalım.

15

  • Son olarak aşağıda belirttiğim gibi photoshop ekranının sağ kısmında Styles Paneline geçip styles türlerinden birini seçelim.

16

  • Ben yukarıda kırmızı renk ile işaretlediğim style özelliğini seçtim ve uygulamamızın son görüntüsü aşağıdaki gibidir. Style, yazıya uygulandığı gibi resim üzerine de uygulanabilir.

17

  • En son olarak File > Save komutunu tıklayarak format kısmından .jpeg uzantısını seçerek kaydedelim.

Ramazan Bıyıkcı

Merhaba! Ben Ramazan. Medya Planlama ve Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Çağımız medya çağı, hayatımızın bir çok alanı online olmuş durumda. Bu süreçte bende marka ve kurumların dijital ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamalar yapmaktayım. Bir çok markanın dijital pazarlama alanındaki online faaliyetlerini sürdürmekteyim. Farklı uzmanlık alanlarında çalışarak halen kendimi sürekli yenileyerek geliştirmekteyim.

Yorum Yap

Ramazan Bıyıkcı

"Merhaba! Ben Ramazan. Medya Planlama ve Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Çağımız medya çağı, hayatımızın bir çok alanı online olmuş durumda. Bu süreçte bende markaların dijital ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamalar yaparak ve bir çok markanın dijital pazarlama alanındaki faaliyetlerini sürdürmekteyim. Farklı görevler ve farklı uzmanlık alanlarında çalışarak halen kendimi sürekli yenileyerek geliştirmekteyim."