Photoshop Hue/Saturation (Göz rengi değiştirme)

1-) Öncelikle göz rengi değiştirme(Hue/Saturation) işlemi uygulayacağımız  resmi photoshop programında açalım.Sonra klavyeden ctrl + + tuşlarına basarak resmimizi yakınlaştıralım.Araçlarımızdan Polygonal Lasso Tool aracına tıklayalım.
photoshop-hue-saturation

2-) Göz bebeğinin etrafını seçelim.Sonra aşağıda 2 numaralı seçeneği tıklayarak gözbebeğinin siyah kısmını seçelim.Böylelikle yapacağımız işlem siyah kısma uygulanmayacaktır.

3-) Menülerden Image -> Adjustments -> Hue/Saturation komutunu tıklayalım.
4-)Ekrana gelen pencerede aşağıdaki işaretli kısma – 45 değerini girip(veya ne tonda göz rengi istiyorsanız ayarlayabilirsiniz) OK butonuna tıklayalım.

5-) Son olarak aşağıdaki işlemi yapıp kaydedelim.

Ramazan Bıyıkcı

Merhaba! Ben Ramazan. Medya Planlama ve Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Çağımız medya çağı, hayatımızın bir çok alanı online olmuş durumda. Bu süreçte bende marka ve kurumların dijital ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamalar yapmaktayım. Bir çok markanın dijital pazarlama alanındaki online faaliyetlerini sürdürmekteyim. Farklı uzmanlık alanlarında çalışarak halen kendimi sürekli yenileyerek geliştirmekteyim.

Yorum Yap

Ramazan Bıyıkcı

"Merhaba! Ben Ramazan. Medya Planlama ve Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Çağımız medya çağı, hayatımızın bir çok alanı online olmuş durumda. Bu süreçte bende markaların dijital ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamalar yaparak ve bir çok markanın dijital pazarlama alanındaki faaliyetlerini sürdürmekteyim. Farklı görevler ve farklı uzmanlık alanlarında çalışarak halen kendimi sürekli yenileyerek geliştirmekteyim."