Facebook reklam ödeme yöntemleri | Reklam için ödeme nasıl yapılır?

Facebook’ta reklam verdiğimizi varsayarsak bu reklamalr için facebook’a ödeme yapmamız gerekiyor bu ödemeyi farklı şekilde yapabiliriz bunlardan birid mobil ile ödeme diğer ise kredi kartı ile ödemedir.

Kredi kartı ile ödeme tipik bir alış veriş sitesinde olduğu gibi kart bilgileri doldurularak kredi kartı ödeme yöntemlerini eklenir ve gün sonunda reklama harcanan tutar faturalandırılarak karttan çekilir, faturalara yine reklam yöneticisi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Diğer bir ödeme yönetemide mobil ödemedir bu yöntem kredi kartından farklı olarak önce ödemeyi yaparsınız daha sonra reklamınız çalışmaya başlar kredi kartında ise reklamınız çalışır ancak ödeme daha sonra alınır.

Mobil ödeme ile ödeme yaptığınızda reklam yöneticisinin ön bakiye bölümüne bu para eklenir ön bakiyeye eklenen paranın geri iadesi mümkün değildir. Daha sonra yine kredi kartında olduğu gibi gün sonunda fatura kesilerek bu ön ödemeli bakiyeden fatura tutarı düşülür.

Mobil ödeme için Türk Telekom ve Turcell abonesi olmanız gerekiyor gsm numaranızı yazarak mobil ödeme adımına başlayabilirsiniz daha sonrasında devam diyerek ödeme yapmak istediğiniz tutarı girmeniz gerekiyor bu adımıda geçtikten sonra gsm numaranızı ikinci kez girmeniz gerekiyor bu adımıda geçtikten sonra telefonunuza bir sms geliyor onaylama ücreti olarak 0,50 TL alınıyor ve onayladığınız taktirde istediğiniz tutar reklam hesabınızın ön ödemeli bakiye kısmına ekleniyor.

Bu dersimizde reklam hesabımıza nasıl ödeme yöntemi ekleyeceğimizi inceledik.

Ramazan Bıyıkcı

Merhaba! Ben Ramazan. Medya Planlama ve Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Çağımız medya çağı, hayatımızın bir çok alanı online olmuş durumda. Bu süreçte bende marka ve kurumların dijital ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamalar yapmaktayım. Bir çok markanın dijital pazarlama alanındaki online faaliyetlerini sürdürmekteyim. Farklı uzmanlık alanlarında çalışarak halen kendimi sürekli yenileyerek geliştirmekteyim.

Yorum Yap

Ramazan Bıyıkcı

"Merhaba! Ben Ramazan. Medya Planlama ve Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Çağımız medya çağı, hayatımızın bir çok alanı online olmuş durumda. Bu süreçte bende markaların dijital ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamalar yaparak ve bir çok markanın dijital pazarlama alanındaki faaliyetlerini sürdürmekteyim. Farklı görevler ve farklı uzmanlık alanlarında çalışarak halen kendimi sürekli yenileyerek geliştirmekteyim."