facebook 2020 Güncel Görsel Boyutları

Facebook’ta gönderi etkileşimini artırmak için hiç kuşkusuz en büyük etken kullanılan görseldir. Kullanıcıların göze hitap eden özel tasarım görselleri üzerinde daha fazla etkileşim bıraktıkları herkes tarafından bilinmekte. Ancak çoğu kullanıcısının dikkat etmediği bir husus facebook görsel boyutlarını hiçe sayarak görseller ortaya çıkarmaktır. İyi içerik görseline ancak paylaşım yapılacak platformun görsel boyutlarına sadık kalınarak ulaşılabilir.

Aşağıdaki görselden ve tablodan sosyal medyanın babası olarak adlandırabileceğimiz facebook’un güncel görsel boyutlarına ulaşabilirsiniz.

Yükseklik Genişlik
Profil Fotoğrafı 180 180
Kapak Fotoğrafı 315 828
Paylaşılan Görsel 1200 1200
Paylaşılan Bağlantı Görseli 627 1200
Öne Çıkarılan Görsel 717 1200
Video Boyutları 720 1280

facebook görsel boyutları İnfografikler

Ramazan Bıyıkcı

Merhaba! Ben Ramazan. Medya Planlama ve Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Çağımız medya çağı, hayatımızın bir çok alanı online olmuş durumda. Bu süreçte bende marka ve kurumların dijital ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamalar yapmaktayım. Bir çok markanın dijital pazarlama alanındaki online faaliyetlerini sürdürmekteyim. Farklı uzmanlık alanlarında çalışarak halen kendimi sürekli yenileyerek geliştirmekteyim.

Yorum Yap

Ramazan Bıyıkcı

"Merhaba! Ben Ramazan. Medya Planlama ve Dijital Pazarlama Uzmanıyım. Çağımız medya çağı, hayatımızın bir çok alanı online olmuş durumda. Bu süreçte bende markaların dijital ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlamalar yaparak ve bir çok markanın dijital pazarlama alanındaki faaliyetlerini sürdürmekteyim. Farklı görevler ve farklı uzmanlık alanlarında çalışarak halen kendimi sürekli yenileyerek geliştirmekteyim."